top of page

HAMİLELİK FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Gebelik, eşsiz ve büyülü olduğu gibi, kadınların bu anlamda kendilerine birçok soru sorduğu dönemdir. Hamilelik bir kadının yaşayabileceği En güzel duygulardan birisidir. Bu güzel duyguların yaşandığı süreci sonsuza kadar anı olarak saklamak çok önemlidir. Hamile fotograf albümü Çocuğunuza/çocuklarınıza verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri olabilir. Hatta siz ilerleyen yaşlarınızda hala o güzel duyguyu fotoğraflarınızda yaşayabilirsiniz.

beklemek

Hamileliğin 26.haftası ile 36.haftası arasında en ideal çekimlerin yapılmasını tavsiye ediyoruz. Bu 10 haftalık dönemde tercihe göre başında, Ortasında veya sonunda çekimler yapılabilir. Yine tercihe göre bu 3 dönemin birisinde veya tamamında çekimler yapılmaktadır.

Image by Kelly Sikkema

DOĞUM FOTOĞRAFÇISI SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Doğum, bir kadının hayatı boyunca yaşayacağı en mucizevi, en özel, en duygusal ve en mahrem andır. Ana raminde bir zerreyken dokuz ay 10 gün boyunca hayata hazırlandığı güvenli sığınağından ayrılma vakti geldiğinde nasıl bir yolculuk yaptığının bilincinde olmayan bebek için ise bir yetişkin olduğunda sadece bazen düşünden sıçrayarak uyandığı, dünyaya düşme ânının hatırası olarak bilinçdışına yansıyan bir iz bırakır doğum; ona ancak fotoğraflar hatırlatır dünyaya ilk merhaba dediği ânı.

Anne adayı fotoğrafçısına doktoru kadar güvenmeli
Son yıllarda gelişen Doğum Fotoğrafçılığı, anne ile bebeğinin bu özel anlarını sonsuza dek yaşatacak bir hizmet sunuyor. Bebeğini merakla ve özlemle bekleyen bir anne için hamilelik dönemini, doğum anını ve doğum sonrasını görüntüleyecek fotoğrafçıyı seçmek, doğumunu yaptıracak doktoru seçmek kadar önemli bir konudur. Doğum fotoğrafçısının, hamile bir kadının psikolojisini iyi tanıması ve anne adayının da doğum fotoğrafçısına, doktoruna güvendiği kadar güvenmesi çok önemlidir; zira ona, hayatında sadece bir kez yaşayacağı, en özel anısını teslim edecektir! Dolayısıyla anne adayı, en özel anlarını paylaşabileceği, sırdaş, arkadaş, kendisine çok yakın hissettiği, yanında rahat davranabileceği ve kendisini doğru yönlendirebileceğine inandığı bir fotoğrafçıyla çalışmayı tercih etmelidir.

Deneyimli ve sözünün eri bir fotoğrafçı olmalı
Anne adayı bu fotoğrafçıyı seçerken Doğum Fotoğrafçılığı konusunda hizmet verenlerin web sayfalarını, çektikleri fotoğrafları ve portfolyolarını incelemeli, yeterince deneyim sahibi olduğuna emin olduğu fotoğrafçılar arasından kendi tarzına en yakın bulduklarıyla randevulaşıp tanışmalıdır. Ancak bu fotoğrafçıyı bulmak için yapacağı araştırmaya, hamile olduğunu öğrendiği ilk haftalardan itibaren başlamasını tavsiye ederiz, zira zaman alan ve titiz bir çalışma gerektiren bu süreçte doğru kişiyi bulmak, iyi bir programlama gerektirir. Fotoğrafçı doğumu bekler ama doğum fotoğrafçıyı beklemez! Dolayısıyla sözünün eri olan, annenin ihtiyaç duyduğu anda yanında olabilecek, sabırlı ve anlayışlı bir fotoğrafçıyla çalışacağından emin olmalıdır. En güzel hamilelik fotoğraflarının 7 veya 8. aylarda çekildiğini de hatırlatmadan geçmeyelim.

Araştırmaya hamileliğin ilk haftalarında başlamalı
Tabii en önemli bir diğer konu da iyi bir fotoğrafçıyla çalışmak isteyen anne adaylarının, fotoğrafçının günlerini doldurma ihtimalini göz önünde bulundurmaları gerektiğidir. Öte yandan güvendiği, tecrübesine inandığı fotoğrafçıyla aniden bir sebeple çalışmaktan vazgeçme ihtimalinde kendisine yeni bir fotoğrafçı araştırmaya yetecek kadar zaman kalmalıdır. O yüzden araştırmaya erken başlamakta fayda var.

Bu masalın kahramanı anne adayıdır
Elbette bu konuda anne adayı ilk olarak yakın çevresinden doğum yapmış arkadaşlarına tecrübelerini soracak ve fikir alacaktır. Öte yandan doğumunu yaptıracak doktor ve doğum yapacağı hastane de bu konuda kendisine fikir verecek ve kaynaklarını paylaşacaktır. Ancak sonuçta anne adayı bu özel anlarını kiminle paylaşacağına kendisi karar verecektir. Çünkü bu masalın kahramanı, anne adayıdır.

YENİDOĞAN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

YENİDOĞAN FOTOĞRAF ÇEKİMİ

Doğum yaptıktan sonra bebeğinizin en güzel pozlarını ölümsüzleştirmek istermisiniz ? Uzmanlık alanı Doğum ve Bebek fotoğrafçılığı olan fotograf sanatçılarımızla YENİDOĞAN BEBEK fotoğraflarının çekiminden önce Anne ve Baba ile konsepti belirliyoruz. Konsept belirlendikten sonra çekimler

yapılıyor. İtinalı ve özverili şekilde çekimler yapılır. Sonrasında seçtiğiniz görsellerden size özel YeniDoğan Albümü hazırlarız. Amacımız her zaman hatırlamak isteyeceğiniz ve sizin için çok önemli olan bu anılara tanıklık etmek ve seneler boyunca baktığınızda hatırlamanıza bir nebze de olsa katkı sağlamaktır.

Stüdyolarımız her çekim öncesi DEZENFEKTE edilmektedir.

Designfotoğrafevi, kısa tarihinde yüzlerce bebeğin fotoğrafını çekmiş bir çocuk fotoğraf stüdyosu. Yenidoğan fotoğrafçılığının heyecan verici ve karmaşık dünyasının sırlarını size anlatacak olan stüdyomuza bekliyoruz.

Konsep nasıl hazırlanır ?

Yenidoğan bebek fotoğraf çekimi en ideal doğumdan sonra ki 5-12 gün arasında olan zamanda yapılandır. İsminden de anlaşıldığı üzere doğumun ardından bebekle ve bebeğin ebeveynleriyle yapılan özel bir çekimdir. Yeni doğan bebek fotograf çekimi uzmanlık isteyen bir konudur.

Bu çekimlerde başrol bebeğiniz olduğuna göre odak noktamızda bebeğiniz oluyor. Ebeveynler ve kardeşleri ile yapılan çekimlerde en rahat ve konforlu ortamı sağlamamız gerekiyor. Böylelikle miniğiniz kendisini rahat hissettiği için birbirinden güzel pozlar yakalamamızı sağlayacaktır. Yenidoğan bebek çekimleri ortalama 2-4 saat arasında yapılmaktadır. Süre uzun gibi görünse de zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Çekimi ister evinizde yapalım, ister stüdyomuzda yapalım tercihi size bırakıyoruz. Stüdyomuzda yaptıracağınız çekimler için anlaştığımız saatte stüdyomuz bebeğiniz ve sizler için hazır hale getirilir.

ÖNEMLİ NOT: Bebeklerin hassasiyetini düşünerek çekimlerde flaş kullanmıyoruz.

YENİDOĞAN BEBEK ÇEKİMLERİNDE KULLANILAN AKSESUARLAR

Bebek Sepeti

Bebek sepeti yenidoğan bebek çekimleri için ideal aksesuardır. Üzerinden çekilen fotoğraflarda oldukça tatlı pozlar alınır. Sepetlerin içine konulan

minderler sayesinde bebeğiniz oldukça rahatlarlar. Çekimin görsel açıdan daha şık görünmesini sağlar.

 

Bebek Şapkası

Yenidoğan bebek fotoğraflarında önemli aksesuarlardır. Zaten çok şirin olan bebeğinizi daha da tatlı görünüm almasını sağlıyor.

 

Pelüş Oyuncaklar

Yenidoğan bebek fotograf konseptinde sepetin içinde bebeğinizin yanına koymak için harika aksesuarlar olmaktadır. Yumuşak oldukları için

bebeğinizin hassas cildine zarar vermeyecek bu oyuncaklardan hangilerini bebeğinize giydireceğinize kıyafetlerin rengine göre karar verip satın alabilirsiniz.

 

Bebek Saç Aksesuarları

yenidoğan bebek çekimleri renkli kılan etmenlerden bir diğeri de bebek saç aksesuarları… Özellikle kız bebeklere takılan kurdelalı bandanalar, renkli taçlar

yenidoğan bebek çekimlerini görsel açıdan daha coşkulu hale getiren oldukça renkli eşyalar...

 

Aksesuarlar dışında dikkat edilmesi gereken son nokta da bebeğinize giydireceğiniz kıyafetler. Aslında yenidoğan fotograf çekimlerinde kıyafetlere pek yer

olmadığını söyleyebiliriz. Bu çekimlerde bebeğiniz ya kundaklanıyor yada çıplak olarak yer alıyor. ancak yine de kıyafetler giydirmek isterseniz parlak ve

canlı kumaşlar seçmenizi tavsiye ederiz. çünkü renkli ve parlak kıyafetler bebeğinizin tatlılığını daha çok vurgulayacak aynı zamanda fotoğraflara canlı bir

sunum katacaktır.

 

BİZİMLE YAPACAĞIZ YENİDOĞAN ÇEKİMLERİNDE ÖLÜMSÜZ ANILARA SAHİP OLACAKSINIZ…

Önemli Not : Lütfen doğumdan en az 3 ay önce Yenidoğan bebek fotoğrafı çekimi rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz.

bottom of page