top of page

1-2-3-4-5 YAŞ KONSEPT ÇOCUK ÇEKİMLERİ

5N7A2191_800x1200.JPG

  Bir Anne Bir Baba için çocuklarının her anı çok değerlidir. Doğumdan sonra 1-5 yaş arasında çocuklar sürekli değişim gösterirler. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız. Derken öğrencilik dönemleri başlar. Ara GÜLER ustamızın söylediği gibi hayat bir filmdir. Bu hayat filminde çocukların 1-5 yaş fotoğraflarını belgelemek ve uzun yıllar sonra iyi ki çektirmişim diyeceğiniz tatlı mı tatlı pozlara tekrar tekrar bakıp gerilere gitmek muhteşem bir duygudur. Cep telefonlarınızdan her gün onlarca poz fotoğraflarını çekebilirsiniz. Arşivinizde çocuklarınızın harika pozları mutlaka vardır. Biz size çok tatlı dekorlar içinde 1-5 yaş çocuk çekimi konusunda uzman fotograf sanatçılarımızın muhteşem pozlamalar ile farklı bir konsept veriyoruz.

5N7A2261 copy_800x1200.jpg

Çocuk fotoğrafçılığı çocukların sabırsızlığı ve çok hareket etme isteklerinden dolayı çok fazla dikkat gerektiren zor çekimlerdir. Çocuk fotoğrafı çekerken çocuklarla iyi iletişim kurmak çocukların mutlu pozlar vermelerini sağlayacaktır. Çocuklara fotoğraflarının güzel çıkmasının daha anlamlı olduğunu anlatmak ve buna göre davranmalarını beklemek zordur. Çocuklarla iletişim kurulduktan sonra fotograf çekimi hem daha keyifli bir hal alacak hem de sonuçlar daha güzel olacaktır. bunun için anne ve babadan fotografçıya destek verilmesini isteriz.

Çocuk fotoğrafları çekimleri çocuğun göz hizasına inilerek yapılırsa fevkalade doğru sonuçlar alınır. Gözleri öne çıkarmak çocuklardaki masumiyetin daha iyi yansıtılmasını sağlar. Arka plan seçimi yani dekor seçimi de çok önemlidir. Gerçekte fotoğrafta hakim olan çocuğun ön planda olmasıdır. Yani dekor içinde çocuğun kaybolmaması gerekir. Maalesef çoğu fotografçı dekor içinde çocuğu kaybetmektedir. Bu ciddi bir meslek yanlışıdır. Çocuk fotoğraflarında mutlaka yumuşak ışık kullanılmalıdır. Çocuğun cildi pürüzsüz olup yumuşak ışıkla doğallığı  kaybetmezsiniz. Her çocuk çekiminde çok fazla poz çekilir. Amaç yine en doğal olanı yakalamaktır. Böylelikle en iyi kareler kazanılmış olunur.

5N7A8887 r_800x1200.jpg
bottom of page