top of page

Hepimizin anlatacak bir hikayesi vardır. İşte mezuniyetlerde, kendinizi ve başarınızı daha ayrıntılı şekilde anlatma fırsatı. 

Standart bir mezuniyet fotografı istiyorsanı çalışabileceğiniz bir çok fotografçı var.

Ancak sizin için en değerli gününüzün amacına uygun ebedileştirilmesini istiyorsanız fotograf sanatçılarımız size özel çekimler için çalışacaklardır. İlkokuldan, Üniversite mezuniyetinize kadar ki süreçte 4 kere mezuniyet şöleni yaşayacaksınız. Her mezuniyet şöleninde farklı duygularınız olacak. İşte o mutlu, heyecanı farklı duygularınızı yaşarken o an ki anılarınızı ebedileştirmenizin tek gerçeği doğru pozlanmış fotograflardır. O fotograflara o duyguyu katacak olan da fotografçıdır. Fotografçınız fotograf sanatçısı ise bu duyguyu fotograflara katabilir.

mezun olmak

Mezuniyet fotografları yaşamınızda çok önemlidir. Sizin 6-22 yaş döneminizi belgeler. Çocuk halinizden büyük birey olduğunuzu size yansıtır. Doğum ve düğün fotografları kadar değerlidir. Hayatın akışı içinde yaşınız ilerledikçe mezuniyet fotograflarınızın değerini daha çok anlayacaksınız. Sizi seven aile büyüklerinize sunacağınız ve onları gururlandıracağınız en güzel hatıra mezuniyet fotograflarınızdır.

 

Bizimle yapacağınız mezuniyet çekimlerinde yaşadığınız o an ki duyguları fotograflarınızda belgeliyoruz…

Image by Christine von Raesfeld

Nasıl Makyaj Yapılmalı?

 

   Mezuniyet çekimi kıyafeti seçildikten sonra 2. sıradaki önemli iş makyajdır. Size yakışan tarzı zaten siz biliyorsunuzdur. Kuaförünüz de size yardımcı olacaktır. Evde de yapabilirsiniz fakat makyajda da önemli olan nokta profesyonelliktir. Alelade çekime çıkmayın. Saç sitilinin veya makyajının nasıl olması gerektiğine karar verildikten sonra iş artık kuaföre ve fotoğrafçıya kalmış demektir. 
   Mezuniyet çekimleri genellikle ilkbahar ve yaz aylarında yapılır. Hava sıcaklığı az olmayacaktır. Mezuniyet cübbesinin giyileceğini de eklersek aşırı makyajın avantaj değil de dezavantaj olacağını söylemeliyim. Şahsen çekimlerim sırasında birkaç makyaj akma mevzusu ile karşılaşmış ve süreyi epey uzatmak zorunda kalmıştık. Ayrıca yukarıda yazdığım hava koşullarını dikkate alarak sizi terletmeyecek (duruma göre üşütmeyecek) kıyafet seçimi yapmanız gerekmektedir.

Mezuniyet Fotoğraf Çekiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 

  1.    Profesyonel fotoğrafçı-fotoğraf stüdyoları ile görüşmenizi öneririm. 

  2.    Mezuniyet tarihinden öncesine randevulaşın.

  3.    Stüdyo çekimi yada dış mekan çekimi seçimini kararlaştırmak

  4.    Dış çekimler için en az yarım güne yakın sürebilir. Zamanı bu duruma göre ayarlamak

  5.    Kepli fotoğraf çekimi kaliteli ve samimi fotoğrafçı arkadaşla keyifli geçecektir. Hatırası kalmalıdır… Şehirdeki tarihi yerler, anıtlar, doğa harikaları ve ya okulunuzdaki önemli gördüğünüz ya da güzel kareler yakalanabilecek yerlerde fotoğraf çektirin.

  6.    Mezuniyet çekimlerinin olmazsa olmazı kep- cübbe ve diploma üçlüsüdür. Y tarafımızdan temin edebilir yada kendiniz bi konsep ile gelebilirsiniz.

  7.   Toplu arkadaşlarınızla çekilen pozlar en eğlenceli ve keyifl olanıdır. Mutlaka fotoğrafçıya kaç kişi olacağınızı bildiriniz.

  8.   

ayakta-24.jpg
6f8fa28e2888bed1fa86ae8e7edb784a.jpg
bottom of page